Każdy, kto często podróżuje samolotem wie, że zazwyczaj można zabrać ze sobą jeden bagaż podręczny.

Oznacza to, że wszystko, co chcesz zabrać ze sobą przez cały czas podróży, musi być spakowane tylko w jedną torbę, a podczas pakowania możesz pomyśleć, że dodatkowa mała torba, taka jak nerka, byłaby całkiem wygodna w tym momencie. Czy zatem nerka zalicza się do bagażu podręcznego i czy można ją zabrać ze sobą bez deklarowania, jako sztuki bagażu podręcznego?

Nerka nie jest uznawana za bagaż podręczny, ponieważ jest to w pewnym sensie element odzieży lub akcesorium, które składa się z wielu kieszeni. Ponieważ nie musisz umieszczać jej w kabinie nad głową podczas lotu i nie zajmuje miejsca, ponieważ nosisz ją na sobie, nie jest postrzegana jako bagaż podręczny. Jeśli przygotowujesz się do lekkiej podróży, tylko z bagażem podręcznym, musisz mieć dobrą strategię pakowania, abyś mógł zabrać wszystko, czego potrzebujesz w podróży.

Powiązany artykuł: Dlaczego w podróż do Soliny warto wziąć ze sobą saszetkę do noszenia akcesoriów?

Czy nerki zaliczane są jako bagaż podręczny?

Nerka to mała torba, którą ludzie noszą wokół talii – w taki sam sposób, w jaki nosi się pasek. Taka torba jest zazwyczaj bardzo wygodna, ponieważ ma wiele kieszeni i jest dobra do organizowania swoich rzeczy, zwłaszcza tych cennych, które chcesz mieć zawsze przy sobie. Jest to dobry sposób, aby upewnić się, że nie zgubisz ważnych rzeczy lub nie zostaniesz okradziony, zwłaszcza podczas podróży.  Nerki są często noszone przez turystów. Jednak obecnie są one uważane za fajny dodatek, więc można znaleźć wiele osób noszących je na co dzień dla mody.

Turyści zazwyczaj uważają nerki za bezpieczny sposób na przechowywanie swoich kosztowności, ponieważ nosisz je przed sobą i możesz je zobaczyć przez cały czas. Niektórzy ludzie unikają nerek, ponieważ mogą one dać ci „turystyczny” wygląd, co oznacza, że staniesz się celem dla kieszonkowców. Niemniej jednak, nerka może być całkiem wygodna i może być bardzo przydatna, zwłaszcza gdy próbujesz podróżować lekko, tj. z tylko bagażem podręcznym.

Prawdopodobnie już wiesz, że linie lotnicze generalnie zezwalają na jedną sztukę bagażu podręcznego, co oznacza, że możesz zabrać tylko torbę, plecak lub mniejszą walizkę zgodnie z przepisami linii lotniczych. Nerki jednak nie liczą się jako bagaż podręczny, co oznacza, że nie musisz ich nawet deklarować podczas odprawy. Wynika to z faktu, że nerki nie są traktowane jako dodatkowa torba lub torebka, ale raczej element stroju.