Lot samolotem w najbliższej przyszłości będzie wyglądać zdecydowanie inaczej jak kiedyś. Z powodu epidemii korona – wirusa Cvoid 19, branża lotnicza zostało zmuszona do wprowadzenia szeregu zmian na lotniskach oraz w czasie podróży samolotem. Zanim więc wykupimy bilet na wymarzone wczasy, na które planujemy udać się poprzez podróż lotniczą, warto sprawdzić co się zmieni.

Zmiany na lotniskach w obliczu epidemii korona wirusa

Pierwsza zmiana czeka nas już przed terminalem. Wiele lotnisk rozważa bowiem wprowadzenie zasady, że tylko osoba posiadająca bilet lotniczy będzie mogła wejść na teren terminala. Opcjonalnie brane jest jeszcze rozwiązanie z zamontowaniem tunelu dezynfekującego przed wejściem do lotniska oraz masowy pomiar temperatury każdej wchodzącej osoby poprzez kamerę termowizyjną. Kolejna zmiana czeka nas przy odprawach. Jeżeli zdecydujemy przeprowadzić ją na lotnisku to prawdopodobnie odbędzie się ona w automatyczny sposób bez udziału obsługi lotniska. Ma się ona bowiem odbyć w bezdotykowym kiosku, gdzie maszyna rozpozna nas na podstawnie skanowania naszej twarzy orz wydrukuje odpowiednią etykietę na nasz bagaż.

Zmiany w samolocie w obliczu epidemii korona wirusa

Na pokładzie samolotu ma być czysto i sterylnie. Na pewno zostaną więc wprowadzone maseczki zasłaniające no i usta dla personelu oraz wszystkich pasażerów. Na pokład będziemy mogli zabrać jedynie laptopa, torbę z akcesoriami dla dziecka lub damska torebka. Każdy inny bagaż podręczny będzie musiał być więc rejestrowany. Zmiana dotyczyć będzie również wydawania posiłków. Na krótszych trasach zostaną one całkowicie wyeleminowane, a na dłuższych będą one wydawane w jedno razowych i sterylnych opakowaniach. Problemem może okazać się również wyjście do toalety podczas lotu. Będziemy mogli z niej skorzystać tylko za pozwoleniem personelu, aby nie tworzyć korków w korytarzu samolotu. Istnieją jeszcze pomysły, aby w większych samolotach pozostawić pusty środkowy fotel w celu zwiększenia przestrzeni między pasażerami. Niektóre linie lotnicze zastanawiają, się również na wprowadzeniem przezroczystych przesłon między każdymi siedzeniami, aby stworzyć każdemu pasażerowi bardziej bezpieczne warunki lotu.